kolacinja-dvojno-cokolado-800x450
Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ via Moirecepti.mk | Тортички со двојно чоколадо

За сите оние кои едноставно не можат без чоколадо… уживање без чувство на вина!! Потребни состојки за тестото: 300гр лешници 4 лажици овесни снегулки 10 свежи урми (покиснати 10 минути и излупени) 4 лажици ленено масло 2 лажици какао 4 лажици вода Потребни состојки за кремот: 50гр индиски ореви (покиснати преку ноќ) 15 урми (покиснати […]

Белешки, Видео, Медиуми

ЕКСКЛУЗИВНО: Видео рецепти за сурови десерти со МоиРецепти.мк

Пред некоја недела, сосема случајно добив покана од МоиРецепти да снимиме неколку видео рецепти за сурови десерти. Селекцијата на рецепти е навистина неодолива: едноставни, брзи и лесни за правење, со изглед и вкус од кој „боли глава“!  Целото искуство за мене беше ново, бидејќи до сега не сум спремала ниту едно јадење надвор од мојата […]